OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ve středu 21. března 2018 navštívili naši sedmáci přednášku Putování za sladkovodními giganty v rámci cyklu Návrat přírody do škol v kinosále Horšovský Týn. Jakub Vágner, český rybář a držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb, vyprávěl v zaplněném kinosále o gigantických rybách ze Sibiře. „Vypráví se o nich spousta historek a já se chtěl přesvědčit o jejich pravdivosti na vlastní kůži. Expedice na Sibiř byla mimořádně náročná, neboť teploty tam padají až k minus šedesáti a zamrzlé řeky slouží jako cesty a silnice“, vyprávěl Jakub o svých zážitcích ze Sibiře. Pomocí videoprojekce seznamoval napjaté posluchače se způsobem místního lovu ryb, za kterými se vypravil skoro sedm tisíc kilometrů. 

Vyprávěním o rybě, která je nazývána amazonský žralok, se žáci dozvídali spousty zajímavých informací i o způsobu života domorodců v amazonském deštném pralese.  Pan Vágner velmi citlivou formou nabádal žáky k uctivému chování k přírodě a hlavně k její ochraně.

Nakonec se na pódiu s panem Vágnerem všichni vyfotografovali. Z přednášky žáci odcházeli nadšeni, plni dojmů a nových poznatků.

 

Fotografie jsou z velikonoční výstavy v MKS v Horšovském Týně, kterou jsme navštívili před přednáškou.

 Ing. Marie Kabůrková, Mgr. David Vavřík

Děvčata zdobí perníčky.                                                      

Chlapci se učili plést pomlázku.