OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V úterý, 13.června 2017 se uskutečnilo krajské kolo Rybářské olympiády pořádané Střední rybářskou školou Vodňany v prostorách školy. Za naši školu se zúčastnili žáci 8. třídy Tereza Karlová a Petr Hausner. Ve školním kole z 15 soutěžících obsadili první a druhou příčku a získali 95 bodů ze 100 možných. Do krajského kola byli pozváni žáci, kteří dosáhli ve školním kole alespoň 95 bodů. Celkem bylo zapojeno do školního kola z 5 regionů přes 700 žáků.

Zahájení krajského kola proběhlo v multimediální učebně SRŠ Vodňany. Následoval teoretický test znalostí o rybách a vodním prostředí, určování živých ryb a určování vodních bezobratlých. Po obědě se přejelo auty k 6 km vzdálenému rybníku, kde soutěž pokračovala v lovu ryb na plavanou s vlastním vybavením. Lov kaprovitých ryb proběhl ve stojaté vodě do hloubky cca 1 – 1,5 m.

Naši žáci velmi úspěšně reprezentovali. Terka skončila na 10. a Petr na 22. místě. Velká gratulace!

Mezi jednotlivými soutěžními disciplínami si žáci, i jejich doprovod, mohli prohlédnout školní rybářské muzeum, které je velmi zdařilé.

Velké poděkování patří organizátorům soutěže – panu řediteli a pedagogům SRŠ Vodňany. Pokud v příštím školním roce budou na naší škole žáci, kteří projeví zájem o tuto olympiádu, které jsme se jako škola zúčastnili vůbec poprvé, určitě proběhne školní kolo.                                                                                                                                                                                                                                               Ing. Marie Kabůrková