OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V úterý, 27. března 2018 proběhl v naší škole vzdělávací cyklus společnosti Ornita pro školní rok 2017/2018 -  „Krkavcovití“. Programu se zúčastnili žáci z 1. i 2. stupně a děti z místní mateřské školy.

Dozvěděli se spoustu zajímavostí o krkavcovitých pěvcích. Vrána, havran, sojka, straka, kavka, ořešník a krkavec patří opravdu mezi ptačí pěvce. Děti měly možnost některé zástupce krkavcovitých vidět a slyšet naživo, jiné si prohlédly jako vycpaniny. Dozvěděly se, že krkavcovití patří k inteligentním ptákům. Zhlédly promítání videí z jejich života – lov, hnízdění, ochranu, která byla doplněna výkladem pana Viktora Čahoje, jehož jméno si můžeme přečíst na titulcích v závěru filmových pohádek v sekci Práce se zvířaty.

Bylo to velmi zajímavé dopoledne. Děti si odnesly plakáty a rozvrhy se zástupci krkavcovitých a měly možnost si získané znalosti prověřit testem v hodinách přírodopisu. Nové poznatky budou dále využity při procházkách přírodou v následujícím období.

                                                                                   Ing. Marie Kabůrková