OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Střední škola Oberviechtach se  podílela společně se Základní školou Poběžovice na projektu „ Kultura bez hranic“, který byl podán  Centrem Bavaria Bohemia společně s Koordinačním centrem TANDEM a podpořen finančně Česko- německým fondem budoucnosti.

V rámci tohoto programu navštívili čeští žáci ze 6. ročníku ve středu, 13.06. 2018, německou partnerskou školu. Hostem z Poběžovic byla zde i třída 4A se svou třídní učitelkou Danou Haasovou, která měla odpoledne na programu návštěvu Muzea Dr. Eisenbartha.

Po vstupu do školy pozdravil kolegyně z české školy, Miroslavu Šebestovou, Jaroslavu Kapicovou, Danu Haasovou a předsedkyni SRPŠ Michaelu Bedyovou ředitel školy, pan Werner Winderl.

Nezapomněl srdečně pozdravit i jejich děti. S milým přivítáním se připojila i třídní učitelka 6.B, třídy s celodenním programem, paní Astrid Senft.

Poté, co děti obou 6. tříd „odhalily“ veškeré materiály uložené v tzv. „ Špráchboxu“, pustily se do tvořivého dne, který nesl název: „ Den plný činnosti přesahující hranice jedné země“.

Tento „Špráchbox“ měl děti od počátku vhodně jazykově nemotivovat. Proto začaly ihned formou hry s pozdravy v obou jazycích, pak se navzájem představily a obor matematiky procvičovaly bez problémů ve znalosti čísel. Nechyběla ani česká a německá abeceda, pomocí níž sdělovaly a správně řadily svoje křestní jména.

Pobyt na čerstvém vzduchu na školním dvoře spojený s hrou je natolik uspokojil, že se bez problémů vydaly zpět do třídy, kde pak využitím mnoha věcí s kouzelného „Špráchboxu“ výtvarně a na základě své fantazie společně ve dvojicích zdobily tašku ukrytou rovněž v tomto boxu. Oba partneři, jeden z Bavorska a druhý z Čech, se rychle stali přáteli, pracovali stále spolu skoro dvě hodiny a poznali se navzájem nejen tvořivou činností, ale i dvojjazyčným rozhovorem mezi sebou. Obě třídy se učí dobrovolně němčině i češtině pod vedením odborných učitelek školy z Poběžovic, Miroslavy Šebestové a Jaroslavy Kapicové. Proto nebyl jazyk partnera pro děti žádným problémem.

Odměnou za úspěšnou práci byla pro každého účastníka chutná zmrzlina, kterou děti obdržely od paní učitelky Astrid Senft. Pozdravem „ČAU“ a „TSCHÜSS“ se rozloučily a spokojeně odjížděly do svých domovů.

                                                                                                                                Mgr. Miroslava Šebestová