OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Žáci 9. ročníku naší školy již 3. rokem velmi dobře spolupracují s o jeden rok staršími žáky partnerské školy Mittelschule Neunburg v. Wald.

V poměrně krátké době zvládli celou řadu zajímavých projektů, které byly přínosné nejen po stránce jazykové, ale obohatily i jejich život v oblasti kultury a historie.

 Jedním z takových projektů byl i projekt FOTOSAFARI, kde obsadili 1. místo v soutěži několika škol z obou stran hranice, a odměnou za to jim byl šek na 300,- euro. Přáním našich kamarádů i vedení tamější školy bylo město Mariánské Lázně, kam jsme se společně v počtu 35 žáků a 4 pedagogů vydali právě dnes, 14. 05. 2018.

Naším cílem byl park miniatur BOHEMINIUM, zpívající fontána, promenáda v místním parku s ochutnávkou oplatek a dále hlavní třída se základními informacemi o vzniku města, jeho léčivých pramenech a zajímavých budovách. Mnozí z nás viděli vše poprvé, někteří z nás si leccos zopakovali, ale každému přinesl tento slunečný den celkové uspokojení a radost z toho, že jsme si ho užili.

Vedení obou škol patří poděkování za vzájemnou finanční podporu pro děti potřebnou na jízdné i vstup. Věříme, že další třídy, které převezmou partnerství po těchto žácích, jež v tomto školním roce na obou školách končí, budou stejně úspěšné a vzájemná spolupráce je v mnohém obohatí.                                                           

Mgr. M.Šebestová