OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Sedmý ročník přípravného kurzu pro předškoláky byl za přítomnosti rodičů slavnostně zakončen 22.března. Letošní miniškolička proběhla v březnu celkem třikrát, vždy ve čtvrtek od 16 do 17.30 hodin. Chuť vyzkoušet si školu nanečisto mělo 19 budoucích žáčků, kteří se přihlásili na základě spolupráce s Mateřskými školami v Poběžovicích a Novém Kramolíně. Na setkání s p. učitelkami H.Teplou a J.Hrabětovou přišli s malým batůžkem, s pomůckami a malou svačinkou, ale především s dobrou náladou.

Pestrý program kurzu v sobě skrýval základní znalosti a dovednosti, které jsou pro úspěšný vstup do 1.třídy důležité. Hravou formou se děti seznámily se školou a se způsobem práce při vyučování. Do lekcí byly zařazeny seznamovací hry, grafomotorická cvičení pro uvolnění ruky a správné držení tužky, aktivity pro posílení rytmu, orientace, paměti, pozornosti, soustředění; poznávání barev, geometrických tvarů a pohybové chvilky. Činnosti byly dále zaměřeny na rozvoj správné výslovnosti, sluchového a zrakového vnímání, matematických představ a komunikačních dovedností. Bez problémů zvládly děti úkoly u interaktivní tabule, která je pro školáky dobrým kamarádem a pomocníkem. 

Z posledního setkání děti odcházely s pochvalnými listy, malým balíčkem a pozvánkou na zápis, který se bude konat 10.dubna v 1.patře naší školy od 13 hodin. Rodiče využili i konzultaci ohledně školní zralosti a zapojení jejich dětí do průběhu miniškoličky, ze které jsou pořízené fotografie uložené na fotogalerii školního webu.

Přípravného kurzu, který napomohl ke snadnější adaptaci na školní prostředí, se zúčastnili: V.Horský, V.Blažková, A.Brožová, S.Hegrová, K.E.Brychová, Š.Turečková, T.Holubová, D.Štěpán, D.Grollová, M.Kovařík, J.Krejčíř, V.Rygl, M.Ticháček, P.Haas, P.Červeňák, E.Doktorová, T.Červeňáková, P.Holubová a E.Eisová.

Natěšené  předškoláky školní prostředí opravdu nadchlo. Neskrývali své dojmy, že se už do školy skutečně těší. Je před nimi nový začátek, který je velmi významný pro jejich celou školní docházku. Přejeme jim, ať je nástup do 1.třídy spojen jen s příjemnými pocity a zážitky a ať se jim daří.

Fota naleznete v naší fotogalerii.

 

Mgr. Hana Teplá