OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ve středu 9. 10. jsme se zúčastnili s 8. a 9. třídou promítání filmu a následné besedy v kině Čakan v Domažlicích. Středeční dopoledne bylo věnováno Nicholasi Wintonovi a jeho zachráněným dětem. Nicholas Winton byl britský makléř, který před 2. světovou válkou zachránil stovky převážně židovských dětí před transportem do koncentračních táborů. Provedl to tak, že si nechal vytisknout formuláře s hlavičkou Britská komise pro uprchlíky z Československa a následně zorganizoval převoz dětí do Anglie k novým rodinám.

Po dech beroucím hodinovém dokumentu proběhla asi půlhodinová beseda o osudech „Nickyho rodiny“. Není to Wintonova rodina, jak by si někdo mohl myslet, ale jsou to všechny děti, které Winton pomáhal zachránit a posléze jsme se bavili i o dětech těchto zachráněných dětí. Celou besedu uváděl pan Zdeněk Tulis, dramaturg a vedoucí VVP „Loterie života“. Účelem tohoto vzdělávacího projektu je inspirovat se příkladem pana Wintona a poskytnout pomoc, která zachrání nebo vylepší život jiným a my jsme velmi rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu.

Mgr. David Vavřík, Mgr. Božena Kreslová

Zde je odkaz k filmu: https://www.youtube.com/watch?v=JkDBVYWB7Ik