OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Cizímu jazyku se bezprostředně a téměř bez zábran nejlépe naučíme v zemi rodilého mluvčího, pokud najdeme opravdu dobré kamarády. Tak tomu bylo právě po dobu dvou dnů, od 17.10. do 18.10. 2017, kdy se 19 žáků 6. ročníku naší školy vydalo na pozvání rakouských přátel do rodin stejně starých dětí v partnerském městečku Peilstein.

S učiteli a žáky spolupracujeme již 10. rokem a naše vztahy jsou opravdu založeny na vzájemné pomoci, na snaze udržet dobře započatou spolupráci z roku 2007 i v letech dalších, zejména však na tom, aby děti do budoucna našly opravdové kamarády a měly možnost bez zábran navzájem spolu komunikovat a spontánně poznávat život, krajinu, památky a kulturu v jiné zemi, než kterou je ta vlastní.

Oba společně strávené dny nebyly naplněny jen hrou, sportovními aktivitami, rukodělnou činností v prostředí tamější školy, ale cílem bylo hlavně pobýt v prostředí nové rodiny, poznat blíže osobní život nového kamaráda a najít si k němu tu správnou cestu.

Přestože času mnoho nebylo, dva společně strávené dny stačily na to, aby děti tu správnou cestu našly a mnohé z nich ani jazyk příliš nepotřebovaly. Jednoduše řečeno:  navzájem chtěly, byly rády, že jsou spolu, dokázaly si vyjít vstříc, podat  si pomocnou ruku, otevřít svoje srdce, což bylo patrno zejména při loučení, kdy se mnohé objetí neobešlo bez slziček. Jsme za to velice rádi a věříme, že ten správně nastolený start plný předsevzetí, elánu, chuti a otevřeného srdíčka vydrží i do dalších let.

Velký dík za to patří všem tamějším rodinám, kde jsme byli hosty, ale především i dvěma pedagogům, Josefu Wimberger a Robertu Mitterlehner, kteří jsou po celých deset let opravdovými přáteli a postarají se vždy organizačně i osobním nasazením o celý výměnný pobyt, v neposlední řadě však i vedení školy, jež naše partnerství po celá léta podporuje.

Těšíme se na květen 2018, kdy přivítáme kamarády z městečka Peilstein u nás. 

Fotografie naleznete v naší fotogalerii.

                                                                                                  Mgr. M.Šebestová