OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ve středu 11.10. se žáci naší školy stali součástí hudebně-sociálního programu skupiny Harmonia Universalis pod názvem Objev svůj rytmus. V tomto duchu se nesl téměř hodinový zážitkový pořad pro tři skupiny žáků: 1. - 3.tř., 4.- 6.tř. a 7.- 9.tř..

Po úvodní motivační rozcvičce v podobě mrkání, tleskání a dupání se průvodce pořadu věnoval různým druhům hluku a přiměl žáky k vytvoření úplného ticha. A povedlo se! Pak už se tělocvična rozezvučela různými netradičními hudebními nástroji. Zněly různé bubny a bubínky, (djembe, bonga,darbuka,..), rumbakoule, triangly, bloky, brloh, zvon kravský, tamburíny, chrastítka, vajíčka,....

Každý účastník obdržel jeden z perkusních nástrojů a stal se součástí  orchestru. Vzniklé dětské hudební těleso hrálo pod taktovkou dirigenta, který nechal žáky přirozeně se vyjádřit v rytmických a hudebních hrách. Projevem jednotlivých aktérů vznikala společná, neopakovatelná díla. Zpestřením programu bylo zvukové napodobení pohybu míče či  člověka. Této role se ochotně ujal Denis Červeňák ze 2.třídy, který si své účinkování před dětským publikem báječně užil. Líbilo se mu, jak ho žáci sledovali a jak reagovali na jeho rozličné pohyby. Tvořivost žáků vyvrcholila závěrečnými melodiemi pomocí barevných tyčí - Boomwhackers. Jednu sadu obdržela škola jako dárek. Objevování rytmu pod vedením dvou lektorů přineslo nejen soustředění, individuální projev, spolupráci, ale i úsměv do tváří všem účastníkům akce.

Dnešní výchovný koncert i další výukové programy pro školy pomáhají v rozvoji žáků a jsou součástí výchovně vzdělávacího procesu.

                                                           Mgr.Hana Teplá