OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Slavnostní den- 25. říjen 2017, kdy jsme si připomněli 80 let od otevření naší školní budovy, byl sváteční i pro zástupce našich partnerských škol ze sousedního Bavorska.

Na dopoledním programu jsme přivítali ředitelku Mittelschule Neunburg, Irene Träxler v doprovodu třídního učitele 10. třídy, kde vyučujeme český jazyk, a která je partnerskou třídou společně s naším 9. ročníkem. Darovali nám tři velké žíněnky, a tím obohatili vybavení naší tělocvičny. V řadách hostů nechyběli samozřejmě naši partneři ze školy Oberviechtach, kteří byli zastoupeni novým ředitelem Hauptschule- Werner Winderl, dále oběma učiteli třídy 8. a 6., kde probíhá rovněž výuka českého jazyka pod vedením  pedagogů naší školy. Velkou radostí pro nás byla ovšem  přítomnost dlouholetého ředitele tamější školy, jímž byl ještě před necelými dvěma roky Rudolf Teplitzky. Ten přijel v doprovodu dvou pedagogů, kteří s námi spolupracovali 17 let a podpořili oba projekty Comenia. Jeden z nich, Karl Roßmann, nadále zůstává spolupracovníkem  pro  podporu vzájemně dobrých vztahů mezi oběma školami.  

Odpoledne nás svou návštěvou poctila ještě ředitelka ze Schönsee, Maria Pfistermeister v doprovodu svého muže.

Se všemi hosty jsme prošli celou budovu školy, zavítali na výuku do tříd, seznámili se s veškerým moderním vybavením v pracovnách, vyzkoušeli si i činnost malířskou, rukodělnou, pohráli si v kruhu těch nejmladších žáčků, pozdravili se se všemi pedagogy, s nimiž jsme i při dobrém občerstvení poseděli a měli si navzájem co sdělit.

Zápis všech našich hostů z partnerských škol v zahraničí ve školní kronice vypovídá o tom, že je za co děkovat, co obdivovat a z čeho se těšit. Přejí naší škole do budoucna jen to nejlepší a věří v pevnou spolupráci i v letech dalších.

                                                                            Mgr. Miroslava Šebestová