OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jako každý jiný rok, i letos proběhla školní akce první třídy „Pasování na čtenáře.“ Dne 5.6. 2018 se  v první třídě ZŠ Poběžovice sešli rodiče dětí a pozvaní hosté pan starosta Mgr. Hynek Říha, ředitel školy pan Ing. Petr Lehner, paní zástupkyně školy Mgr. Marie Pittnerová, paní Mgr. Hana Teplá, vedoucí MKIS slečna Dominika Adamcová. Nesměla chybět paní Alena Tauchmanová, která se prvňáčkům věnuje odpoledne v družině a předsedkyně SRPŠ paní Michaela Bedyová, která dětem jako obvykle donesla malé dárečky.

V 10.00 hodin dopoledne zahájili žáci celou akci vystoupením, jehož součástí bylo představení všeho, co se během školního roku naučili. Básničkami a milými říkankami se pochlubili znalostí celé abecedy, dovedností počítat a zlepšením ve slušném chování i kamarádství. Nechyběla krátká dramatizace pohádky, zpívání a tancování. Před samotným čtením slíbili, že budou pečlivými čtenáři a že se kniha stane jejich dobrým přítelem.

Po vystoupení následovala ukázka jejich čtenářské dovednosti na známém i neznámém textu a slavnostní pasování panem ředitelem na čtenáře. Děti obdržely již zmíněné dárečky od SRPŠ a město Poběžovice věnovalo každému čtenáři knihu. Následovaly gratulace od hostů.

Děti celý program zvládly na jedničku. Po dlouhém nacvičování, které nás stálo mnoho úsilí a trpělivosti, předvedly výkon, který působil bezprostředně a mile. „Rytířský“ stav čtenáře si právem zaslouží. Teď už nám zbývá jen dětem popřát, aby jim pečlivost, snaha a touha po vzdělání zůstala co nejdéle.

 

Mgr. Helena Tanková, třídní učitelka