OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V pátek ráno jsme se sešli ve třídě pouze s batůžky, abychom se mohli vydat na pěší okruh turistického pochodu „Po stopách Dobrohosta“. S připomenutím Mezinárodního dne jazyků jsme však nejprve splnili jeden úkol ve třídě – tvoření slov se zakončením na - ost (námětem se stalo slovo DOBROHOST). Vytvořenými slovy jsme popsali téměř celou tabuli.

Naše první kroky z budovy školy směřovaly ke stanovišti u zdravotního střediska. Zopakovali jsme si telefonní čísla IZS, poskytnutí první pomoci u zlomené ruky či krvácení z nosu a ověřili znalost dopravních značek.

Šest dobrovolníků si nechalo zavázat oči a pouze chutí poznávali připravené ochutnávky – okurku, nutellu, hroznové víno,... Naopak všichni žáci se následně zapojili do třídění odpadu do správných kontejnerů. Kdo byl odvážný, prozkoumal hmatovou krabici obsahující klíčenku, kryt na mobilní telefon, kámen, nůžky,....

Nejtěžším úkolem se stalo stanoviště na hřišti nad Šitboří, kde jednotlivé skupiny musely vyluštit ukrytá slova – trénovali bystrost, rychlost, orientaci v prostoru, porozumění zadání úkolu,....

Sportovní výkony čekali žáky u p. učitele Hány – přetahování v menších týmech a přeskoky různě vysokých překážek. Znalosti z Prvouky si žáci ověřili při přiřazování stop k obrázkům volně žijících zvířat.

Pro naší třídu poslední stanoviště v sobě zahrnovalo štafetu ve skákání v pytlích, což nebyl vůbec jednoduchý úkol! A opět přetahovaná, tentokrát však s řádným rozcvičením a pozorným poslechem, kdy je možné urychleně chytit lano a bojovat o vítězství!

V průběhu šestikilometrové trasy jsme pozorně sledovali stromy a objevovali připravená písmena, z nichž jsme následně sestavili heslo „Dary přírody“. Během chvilky jsme doplnili, co si pod tímto pojmem lze představit.

Den v přírodě jsme si moc užili, úkoly byly velice pestré a zajímavé. Za 3. třídu děkujeme žákům 9. ročníku a jejich třídní učitelce Mgr. J. Vicianové!

 

                                                                                              Mgr. A. Zítková, TU 3. ročníku