OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Závěr školního roku patří vždy výletům. Žáci 6. a 8. třídy  partnerské bavorské školy Oberviechtach, kteří se učí s p.uč. J.Kapicovou a M.Šebestovou dobrovolně jazyk český, obdrželi od ředitele školy a třídních učitelů za odměnu poznávací výlet do naší vlasti, jehož náplň byla svěřena naší škole, jež je partnerem už 18. rokem.

Vybrali jsme Františkovy Lázně a SOOS. Termín byl stanoven na 20.06. 2018.

Partnerská škola se postarala o autobus a naším úkolem bylo financování vstupného.

V 9 hodin ráno startovalo celkem 37 dětí tamější školy a s nimi 15 žáků 8.r. společně s 2 českými a 3 německými pedagogy od ZŠ Poběžovice s cílem navštívit nejdříve SOOS.

Počasí nám přálo, cesta rychle ubíhala, žáci naslouchali pozorně výkladu p.uč. Šebestové o všech zajímavostech a rovněž návštěva muzeí a procházka po poznávací stezce SOOS se vydařily ke spokojenosti všech přítomných. Následovalo město Františkovy Lázně, které přijali všichni s velkým nadšením. Procházka parkem a hlavní kolonádou s informacemi o všem podstatném týkající se historie i zajímavostí nalákala děti k poznávání ještě v další hodince osobního volna. Každý je strávil po svém, ale po návratu k autobusu byla patrna dobrá nálada a úsměv na tváři značil spokojenost a radost z výletu.

Cesta domů proběhla ještě s malou konverzací v obou jazycích a se slibem, že se oběma jazykům budeme dále věnovat.

Děkujeme vedení obou škol za to, že jsme mohli společný výlet uskutečnit, a věříme, že partnerství poběží v dobrém duchu takto nadále.

                                                                                                                                                     Mgr. M.Šebestová