OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Letošní školní rok 2018/19 byl zahájen v pondělí, 3.září. Tento den naše základní škola slavnostně otevřela dveře novým prvňáčkům. V doprovodu svých rodičů a nejbližších příbuzných dorazili z Poběžovic i blízkých vesnic. Do jedné první třídy doprovodili nováčky tradičně žáci 9.ročníku, kteří se své role ujali velmi ochotně. 28 natěšených školáků se usadilo do svých lavic, kde si mohli prohlédnout uvítací dárky od SRPŠ při ZŠ Poběžovice a Madety, která dodává do školy mléčné výrobky. Zcela zaplněnou vyzdobenou třídu přišel pozdravit spolu s panem starostou Mgr. H. Říhou  ředitel školy Ing. P. Lehner. Město Poběžovice pořídilo dětem stíratelnou tabulku, boxíky na výtvarné potřeby a výukové pomůcky na matematiku a český jazyk. Od školy získali žáci pracovní učebnice, sešity a čtvrtky zdarma. Rodiče byli v průběhu slavnostního zahájení informování o chodu školy a zároveň  měli možnost sledovat, jak si jejich prvňáčci v novém prostředí počínají. Někteří již měli malý náskok z Miniškoličky-přípravného kurzu, který proběhl na jaře.

            První den zvládli žáci velmi dobře, dokonce odcházeli domů s novou básničkou. Prvňáčci se do školy po prázdninách opravdu těšili. Přejeme jim, aby se jich chuť a elán držely co nejdéle a aby chodili do školy s radostí. Jejich první zkušenosti se školou budou prožívat spolu s rodiči. I jim přejeme dostatek trpělivosti a pohody.

Mgr. Hana Teplá