OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Partnerská škola Neunburg v. Wald, která s námi spolupracuje úzce již pátým rokem, tradičně pořádá pro své učitele na počátku školního roku společný výlet s cílem stmelit stávající kolektiv s nově nastupujícími kolegy.

V loňském roce se paní ředitelka, Irene Träxler, rozhodla, že do jejich řad přibude i partner z druhé strany hranice, tj. koordinátor pro partnerství v zahraničí na naší škole, s nímž budou poznávat památky, přírodu a zajímavosti naší vlasti.

A tak jsme letos dle přání  vedení tamější školy uskutečnili společně dne 14.09.2018 výlet autobusem firmy TUR BUS Domažlice do kláštera v Teplé, pokračovali jsme návštěvou lázeňského města Mariánské Lázně a společné putování zakončili posezením v restauraci VE SKÁLE v Chodové Plané.

Mezi účastníky zájezdu nechyběly ani kolegyně naší další partnerské školy, kterou je Schönsee, v čele s p. ředitelkou, Maria Pfistermeister.

 Našeho posezení jsme využili k náčrtu akcí obou škol, ZŠ Poběžovice a Mittelschule Neunburg,  v průběhu tohoto školního roku a k debatě o výuce českého jazyka, ale i k plánování vzájemného setkání dětí obou partnerských škol.

1. společná akce se nám již blíží: jedná se o společný pobyt žáků 7.r. obou škol od 01.10. do 05.10. 2018 ve Vzdělávacím centru Jugendbildungsstätte města Waldmünchen.

A další brzkou akcí bude Kirchweih, tj. Posvícení, na Mittelschule Neunburg v. Wald, které se uskuteční 22.10.2018 za účasti pravděpodobně našich žáků 9.r. Na programu budou zvyky a tradice završené pečením tradičních chodských koláčů.

Do školy v Schönsee se  nám po mnoha letech podařilo rovněž navrátit výuku českého jazyka, která bude započata koncem měsíce září. Velice nás to těší a věříme, že i žáci 1. stupně si náš jazyk oblíbí.

  Všichni se na vzájemná setkání i veškerou společnou práci těšíme a přejeme si, aby se nám dařilo tak, jak tomu bylo dosud.             

          Mgr. Miroslava Šebestová