OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Naše škola je v rámci environmentální výchovy zapojena do projektu Recyklohraní, ukliďme si svět, školního recyklačního programu pod záštitou MŠMT České republiky.  Žáci sbírají nefunkční baterie, vysloužilé elektrospotřebiče, tonery,  každoročně se zapojují do projektu Věnuj mobil a během školního roku plní nižší i vyšší stupeň aktuální úkoly. Za tyto aktivity získávají body na nákup odměn z katalogu Recyklohraní.

28.2.2017 proběhl na naší škole výjezdní program Recyklace hrou, který žáky učí, že třídění odpadu a jeho následná recyklace by už měla být nedílnou součástí života každého z nás, že recyklace má smysl. Programu, který trval 45 minut a vedli ho paralelně dva lektoři, se zúčastnili žáci všech 12 tříd. Pracovali ve skupinkách a mohli se tak seznámit a rozebrat skutečný počítač, model pračky a model baterie. Zjišťovaly tak, co všechno je možné zrecyklovat a jaké produkty lze takto znovu vyrobit ze starých, již nepotřebných věcí.

Děkujeme tímto oběma lektorům za zajímavý výklad a následně za praktické ukázky a hry, které si žáci užili. Program byl nejen poučný, ale také zábavný.

Ing. Marie Kabůrková