OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Blížící se konec školního roku je na naší škole již několik let spojen s významnou událostí, slavností žáků 1.třídy-pasováním na čtenáře. Tato akce je výsledkem celoroční poctivé práce, kdy se žáci naučí číst, psát, také počítat a orientovat se v běžném i ve školním životě.

            Slavnostní den se letos uskutečnil 2. června za přítomnosti rodinných příslušníků a vzácných hostů, kteří přijali naše pozvání na desátou hodinu dopolední. Žáci před ně předstoupili s bohatým programem, který vyústil dramatizací pohádky O koblížkovi, čtením dvou pohádek a očekávaným pasováním na čtenáře. Po přednesení čtenářského slibu se pasovacího meče ujal král-pověřený ředitel školy Ing.Petr Lehner, který pozorně sledoval výkony žáků, aby je mohl povýšit na čtenáře. K němu se přidali ostatní hosté, kteří nepřišli s prázdnou. Pasovací list předávala paní zástupkyně Mgr.Marie Pittnerová, starosta města Mgr.Hynek Říha ocenil žáky krásnou publikací “Tajemství jedné knihovny“, vedoucí MKIS Dominika Adamcová přidala poukaz do městské knihovny a paní účetní školy a SRPŠ drobné dárky. V závěru více než hodinového programu se všichni přítomní stali součástí krátké procházky akcemi, které žáci společně během prvního roku školní docházky prožili. Byl to velmi pestrý rok, v jehož závěru prvňáčci prokázali, že mohou úspěšně postoupit do dalšího roku. Přejme jim, ať se jim daří i nadále!

           

            Poděkování patří všem, kteří s námi, prvňáčky, strávili příjemný kousek dopoledne. Vřelým potleskem  všichni vyjadřovali spokojenost nad průběhem slavnosti. Poděkování náleží také rodičům nejen za účast, ale především za to, že byli svým dětem dobrými průvodci důležitým prvním rokem školní docházky.

            Fotografie, které pořídila p. asistentka I.Steinbergerová, která s prvňáčky také během roku spolupracovala, najdete ve fotogalerii.

Mgr. Hana Teplá