OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vedení Základní školy v Poběžovicích si v letošním roce připomnělo společně s dětmi i s jejich pedagogy 10 let partnerství s rakouskou školou v obci Peilstein. Naši přátelé strávili u nás v měsíci květnu dva dny, jež byly naplněny bohatým programem plánovaným nejen školou, ale aktivně se do něj zapojili i rodiče společně s dětmi 6. ročníku, u nichž stejně staří kamarádi pobývali.

Necelý měsíc po návštěvě jsme obdrželi pozvání od našich rakouských přátel na oslavu 50 let založení jejich školy. Nás všechny zastoupila Mgr. M.Šebestová, která se osobně dne 8.6. zúčastnila slavnostního večera na tamější škole a předala jménem vedení školy a pedagogického sboru nejen srdečné pozdravy, ale i pozvání na putování po Chodsku v podobě knihy zaměřené na historii a pamětihodnosti tohoto kouzelného kraje, odkud většina našich učitelů pochází. Měla možnost osobně poděkovat stávajícímu řediteli za dosavadní spolupráci, neboť právě on v letošním roce odchází do penze, ale setkala se i s jeho novým nástupcem a měla velkou radost z toho, že má osobně zájem v našem partnerství pokračovat.

A to je ten nejlepší dárek do budoucnosti pro žáky naší ZŠ, neboť dveře do světa zůstávají otevřená.                                                                                                

Mgr. M.Šebestová