OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V úterý 23.května se žáci 1.stupně přenesli do bájných časů našeho národa a prožili příběh praotce Čecha, Kroka a jeho dcer, Přemysla Oráče, Bivoje či Horymíra s jeho bájným koněm Šemíkem. Do divadelní hry Aloise Jiráska s laskavým humorem zdárně vstoupilo několik odvážných aktérů-žáků, kteří se na chvíli ocitli v dlouhém putování do zaslíbené země. Herci hru  kombinovali loutkami  v životní velikosti. Jejich proměnlivý hlas si zachoval libozvučnost českého jazyka. Kulisy a rekvizity, které si mohli diváci zblízka prohlédnout v závěru představení, vkusně doplnily plynoucí děj.

        Představení Staré pověsti české zhlédli žáci v podání skupiny historického šermu Pernštejni z Pardubic přímo v tělocvičně školy. Všem se zdařilý a naučný divadelní kousek líbil. Dle vyjádření herců jsme i my, žáci naší školy,  pro ně vytvořili příjemnou atmosféru. Rádi přijedou i příště!

Poděkování náleží i několika žákům z 9.třídy, kteří v tělocvičně pomohli s přípravou i úklidem.

Fotografie je možné zhlédnout v naší fotogalerii.

Mgr. Hana Teplá