OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na tradiční vánoční jarmark v naší škole, který byl naplánován na 30.11. 2017, jsme letos pozvali poprvé žáky a učitele dvou partnerských škol – Schönsee a Oberviechtach.

První z pozvaných škol prožívá s námi jarmareční dění již několik let, ale pro druhou školu to byla letos novinka, i když se tamější děti učí dobrovolně český jazyk již druhým rokem s p. uč. J.Kapicovou.

Na přípravě i průběhu  programu celého dopoledne se společně s Mgr. M.Šebestovou podílely: Mgr. Jaroslava Kapicová, Mgr. Dana Haasová a Michaela Bedyová.

Celkem 42 žáků 4.r. a 6.r. z obou škol v doprovodu 7 dospělých osob, ředitele a zástupce školy Oberviechtach, třídních učitelů a jejich asistentů, členů SRPŠ, ale i  zástupců z řad rodičů se celé dopoledne společně s námi a našimi žáky IV.A a 6.r. podílelo na rukodělné činnosti, kterou bylo zdobení perníčků a vlastnoruční tvoření sněhuláčka a vánočního přáníčka z papíru. Hlavním bodem programu byla však návštěva našeho jarmarku, kam se žáci z partnerských škol vraceli několikrát, a odkud vždy přišli s rozjásanýma očima s něčím dobrým k snědku nebo s milým dárečkem pro sebe i své blízké. Dospělí měli možnost prohlédnout si prostory školy, vejít krátce do výuky a nechybělo pro ně ani malé pohoštění.

Po celou dobu panovala mezi námi dobrá nálada, pohoda, vstřícnost, ochota pomoci jeden druhému a pro dospělé to nejdůležitější -  jazyk – ten nebyl vůbec pro žáky důležitý. Děti si poradily zcela spontánně, bez toho, aniž by hledaly dospělého na pomoc.

V poledne jsme se mile rozloučili a slíbili si brzy „tam“ anebo „tady“ zase „ Na viděnou“.

                                                                                       Mgr. M.Šebestová