OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Páteční vyučování 12.1. bylo ukončeno na 1.stupni zajímavým programem. V učebně hudební výchovy nezpívali tentokrát žáci, ale kanáři, kteří si „přilétli“ do Poběžovic zasoutěžit v ptačím zpěvu. Měli jsme tak jedinečnou příležitost zaposlouchat se do pěveckých výkonů drobných zpěváčků, kteří se ve svém projevu předváděli a předháněli, kdo zazpívá lépe. Spolu  s ukázkou se žáci seznámili se životem a zajímavostmi kanárů. Do věcné diskuze za zapojovali žáci převážně druhé skupiny žáků 3.-5.r. Zajímavé dotazy vznesli např. P.Vejvančický, H.Tanková, P.Kabourek, V.Morrison, L.Vojtička a další. V závěru přednášející chovatel pozval žáky na ukázku veřejného poslechu vítězné kolekce zpívajících kanárů do hotelu Hubertus v Poběžovicích 13.1. od 15.30.

Ukázku škole zprostředkoval pan J.Buršík, který je velmi aktivním členem ZO Českého svazu chovatelů v Poběžovicích. Děkujeme jemu i ostatním chovatelům, kteří vyšetřili čas na návštěvu školy v době konání 82. mistrovské soutěže ve zpěvu harckých (zpěvných) kanárů v Poběžovicích.

                                                                      Mgr.Hana Teplá