OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

10. dubna 2018 jsme v Poběžovicích opět zapsali nové prvňáčky. K zápisu přišly se svými zákonnými zástupci děti narozené od září 2011 do srpna 2012, či děti po loňském odkladu školní docházky. Celkem se zápisu zúčastnilo 33 žáků, do školy jich bylo přijato 27, šest zákonných zástupců požádalo o odklad školní docházky svých ratolestí.

Budoucí prvňáčci za doprovodu deváťáků v rámci zápisu procházeli několika stanovišti, na kterých plnili úkoly a prokazovali svoji připravenost k plnění školních povinností. Skládali puzzle, poznávali písmenka a číslice, doplňovali části těla, počítali, poznávali barvy, zvířátka, zpívali nebo recitovali básničky. Velké snažení malých „skoroškoláků“ bylo na závěr odměněno – dostali omalovánky, které věnoval Městský úřad Poběžovice, záložku, která jim bude zápis připomínat, a také strašidýlko – výrobky našich žáků.

Již podruhé se uskutečnil zápis do 1. třídy v dubnu, a proto tradiční přípravný kurz budoucích školáků „miniškolička“ proběhl v období před zápisem. Děti si hravou formou vyzkoušely, jaké to ve škole je, a zákonní zástupci mohli zkonzultovat, co a jak jejich dítko zvládá a jak je připraveno. Poděkování za pomoc při zápisu do 1. třídy patří žákům z deváté třídy, kteří děti na stanovištích doprovázeli, i všem kolegyním a kolegům, kteří se podíleli na  přípravě i na samotné organizaci tohoto významného dne.

M.Pittnerová