OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 11. dubna 2017 proběhl v naší škole zápis budoucích prvňáčků. Se svými zákonnými zástupci přišly děti narozené od září 2010 do srpna 2011 a také děti po loňském odkladu. Celkem se zápisu zúčastnilo 27 žáků, do školních lavic jich v září zasedne pravděpodobně 20, u sedmi rodiče po zajištění všech potřebných dokladů budou žádat o odklad školní docházky. Jedna žákyně byla zapsána dodatečně, ta se však bude vzdělávat v zahraničí.

 

Předškoláků se ujala děvčata z 8. a 9. třídy. Prováděla je stanovišti zápisu, kde děti plnily úkoly – skládaly puzzle, poznávaly barvy, čísla, zvířátka, na pracovním listu opisovaly předepsané tvary, barvily zadaný počet koleček, dokreslovaly neúplnou postavu. Na závěr zazpívaly nebo zarecitovaly hezké básničky.

Za  svoji snahu byli budoucí prvňáčci odměněni několika dárky, dostali omalovánky, které věnoval Městský úřad Poběžovice, drobné výrobky od našich žáků a taštičku s malou skládačkou. Většina dětí byla dobře připravena, plnění úkolů si užívaly, hezky povídaly, byly šikovné, u některých odložení školní docházky pomůže dozrát, řešit řečové problémy a na školu se lépe připravit.

 

Letos poprvé se uskutečnil zápis do 1. třídy v dubnu, a proto již tradiční přípravný kurz budoucích školáků „miniškolička“ proběhl v období před zápisem. Děti si hravou formou vyzkoušely, jaké to ve škole je, a zákonní zástupci mohli zkonzultovat, co a jak jejich dítko zvládá a jak je připraveno.

 

Poděkování patří všem pedagogům, kteří se podíleli na přípravě a na samotném zápisu, děvčatům z osmé a deváté třídy, která se vzorně starala o budoucí prvňáčky, i paním kuchařkám za připravené pohoštění. Děkujeme také panu starostovi za účast na zápisu a paní ředitelce a paním učitelkám z MŠ, které přišly podpořit svoje malé svěřence při jejich tak důležitém kroku.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Mgr. Marie Pittnerová