OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 

Jako každý rok, i letos žáci ze sedmých ročníků vyrazili na lyžařský výcvik. Stejně jako loni se opět uskutečnil na Špičáku. Ubytováni byli žáci v hotelu Stella. Žáci se od 19. 2. do 23. 2. 2018 učili sjezdovému lyžování. Pravda, začátek byl náročný nejen pro děti, ale i pro učitele, jelikož většina dětí stála na lyžích úplně poprvé. Někteří se naučili lyžovat hned a někteří později. Nicméně, na závěr našeho pobytu už sjezdovali všichni. Na začátku kurzu jsme využívali sjezdovku hned naproti hotelu, kde se žáci naučili základům – rozjezd, zabrzdit, pády, plužit, a snožnému oblouku. Sjezdovka byla hodně mírná a pro začátečníky zcela dostačující. Po pár dnech už jsme se mohli s žáky přesunout na trochu prudší kopec. K výstupu na něj jsme využívali takzvané „kotvy“. Někteří hodně zdatní lyžaři se pak vydali s panem učitelem na sjezdovku červenou, kam je vyvezla sedačková lanovka.

Každý podvečer byl pro žáky připravený společný program. Hned v pondělí nás na hotelu navštívil člen horské záchranné služby, který si pro nás připravil zajímavou přednášku o bezpečnosti na horách, o záchraně lidí a ukázal nám i video na téma „Laviny“. Úterý a čtvrtek jsme pak všichni společně hráli hru „Městečko Palermo“. Asi nejvíce se žákům líbil středeční večer. Ten kdo chtěl, mohl jít s učiteli na večerní lyžování. To probíhalo od 18:30 do 21:00. Sjezdovka je při tom osvícena několika lampami. Většinou jsou z toho děti nadšené. A to se nezměnilo. Bylo tomu totiž i tentokrát. Kromě lyžování jsme také navštívili nedalekou Železnou Rudu, kde měly děti na dvě hodiny volno a mohly si zajít do místní vyhlášené cukrárny. V pátek po obědě jsme naložili věci do autobusu a vydali se na cestu k domovu. Všichni jsme po tomto náročném týdnu byli unaveni, ale spokojeni a plni zážitků.

Mgr. Luboš Hána